چسب دوطرفه سلفونی
چسب دوطرفه سلفونی
نوامبر 19, 2020
چسب برزنتی ضد آب
چسب برزنتی ضد آب
نوامبر 24, 2020

کاغذ پشت چسب دار

کاغذ پشت چسب دار یا (Adhesive backed paper) نوعی کاغذ مخصوص است که یک طرف کاغذ از یک لایه چسب پوشیده شده و طرف دیگر آن، از گلاسه یا سایر انواع کاغذها به صورت مات و یا شفاف تشکیل شده است. می توان با توجه به موارد مصرف، بر روی آن طرح های متنوعی یا نوشته چاپ و طراحی نمود. این نمونه کاغذ از سه جزء اصلی تشکیل شده که رویه، زیره و چسب می باشد. از این کاغذ ها علاوه بر علامت گذاری، طراحی و نوشتن برای برچسب زدن و یا لیبل زدن استفاده می شود و در صنعت نیز جهت لیبل زدن و بسته بندی محصولاتی که روی آنها نمی توان مستقیماً طراحی و چاپ کرد، همچون بطری ها و قوطی های کنسرو استفاده می شود.

موارد استعمال : کاغذ پشت چسبدار با کیفیت برای چاپ چند رنگ.

مورد استفاده در لیبل های صنعت نوشیدنی، غذا، حمل و نقل، لوازم التحریر و لوازم آرایشی
مورد استفاده در لیبل های انواع نوشیدنی ها و محصولات نیازمند به مقاومت در برار رطوبت

چاپ برروی کاغذ پشت چسب دار

چاپ برروی کاغذ پشت چسب دار بسیار ارزان تر از چاپ مستقیم برروی بسته بندی محصولات می باشد. در نتیجه بسیاری از شرکت های بازرگانی و شرکت های تولیدی از روش چاپ برروی کاغذ پشت چسب دار، برای لیبل زدن استفاده می کنند. لیبل های پشت چسب دار به دو صورت شیت و رول عرضه می شوند و نیز به دو صورت کات شده یا کات نشده در کنار هم در تعداد و سایز های مختلف و جود دارند.

ویژگی های کاغذ پشت چسب دار

کاغذ پشت چسب دار، دوام بالا، قیمت مناسب و چاپی با کیفیت دارد. این کاغذ به چسب آغشته شده که چسب آن دائمی می باشد و یک روکش سلیکونی و پلاستیکی در زیر آن قرار گرفته تا به راحتی پاره نشود. زیرا در ماشین های بزرگ صنعتی این لایه زیربن به سرعت به صورت اتوماتیک جدا می شوند و سپس بعد از چاپ این روکش برداشته شده تا کاغذ برروی سطوح مختلف قابل چسباندن شود.

سطوح سیلیکونی زیر کاغذ به رنگ زرد و سفید وجود دارد. تنوع وسیع و مختلف از این نوع کاغذ با تفاوت در رنگ، وزن، سایز، موقعیت چسب و جنس کاغذ وجود دارد.در بسیاری از موارد چاپ بر روی کاغذ پشت چسب دار بسیار ساده تر چاپ بر روی بسته بندی محصولات می باشد ؛ بنابراین بسیاری از شرکت های تولیدی و بازرگانی از روش چاپ کاغذ پشت چسب دار برای طراحی بسته بندی ( لیبل محصولات ) محصولات خود استفاده می کنند.

در تولید این محصولات از زیره های زرد و سفید رنگ و نوع بسیار مرغوب با ویژگی استفاده در دستگاه های چاپ افست با سرعت بالا بهره برده می شود. این محصول عموما در بسته های 200 تایی بسته بندی و در پالت های 44 تایی تحویل داده می شود.لیبل کاغذی مقاومت بسیار کمی در برابر رطوبت، کشیدگی، حلال، درجه دما و نور خورشید دارد، به همین دلیل از این لیبل فقط در محیط های داخلی و مسقف مانند انبار، فروشگاه، اداره استفاده می شود.

تولیدی چسب