چسب کاغذی ۴ سانتیمتری
چسب کاغذی ۴ سانتیمتری
آوریل 20, 2022
چسب کاغذی ۲ سانتی متری
چسب کاغذی ۲ سانتی متری
آوریل 20, 2022

چسب پهن سلولزی
این نوع چسب همانطور که از نامش پیداست از ترکیبات سلولزی ساخته شده است که به نامهای پوست پیازی و دوطرفه تیشو نیز شناخته می شود و همچنین چسب پهن سلولزی به چسبی گفته می شود که دو طرف آن به وسیله ماده چسبنده پوشش داده شده و مقابل فشار حساس است. چسب پهن سلولزی از ترکیب الیاف سلولزی و مایع چسب به دست آمده و این ترکیب را روی شیت های سیلیکونی اهنگ کرده و زمانی که ۸۰ درصد رطوبت خود را از دست دهد رول می کنند. هنگام استفاده از چسب پهن سلولزی باید سطح کار را از هر گونه گرد و غبار و چربی پاکسازی کرد و سطح دیگر آن را به سطح دیگر نزدیک کرد و چسباند.

چسب های پهن سلولزی به دلیل نوع جنسیت و چسبندگی بالا همچنین به دلیل به کار بردن الیاف خاص برای مصارف خارجی پر کاربرد می باشد. زیرا جنس آنها برای برش لیزری مطلوب است به دلیل اینکه هنگام برش لیزری آب نمی‌شوند و لبه های کار نمی سوزد همچنین به دلیل وجود الیاف خاص در چسب پهن سلولزی هنگام چسباندن هوای کمتری زیر آن جمع می شود، البته اگر حباب هوا زیر چسب باقی بماند می توان به وسیله کاردک هوای زیر آن را از بین برد. چسب های پهن سلولزی یا همون دو طرفه کاربرد زیادی در محیط های صنعتی و خانگی دارد که بیشترین مصرف این نوع چسب ها در صنعت ساخت قطعات الکتریکی، صنایع کیف و کفش تولید آلبوم دیجیتال ،صنایع کارتن سازی، تولید لباس و غیره … که مهمترین مصرف چسب پهن سلولزی در تولید تخته شاسی عکس می باشد.

یکی از دلایل مهمی که از چسب پهن سلولزی استفاده می شود ارائه محصولی با دقت و کیفیت بالا می باشد در حال حاضر مدل های مختلفی از چسب های پهن سلولزی تولید می شود که بنابر جنس نوع کاربرد و سایز دسته‌بندی و مورد استفاده قرار می‌گیرند از رایج‌ترین چسب های پهن سلولزی می‌توان به چسب دو طرفه شیشه ای اشاره کرد و مدل های دیگر این چسب که در صنایع به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های چسب پهن سلولزی

۱-قدرت چسبندگی به سطح های مختلف مانند، کاغذ ،فلز ،شیشه، پلی کربنات ،پلاستیک و ….
۲-بر اثر انقباض و انبساط یا کارهای پرتنش با مشکل مواجه نمی شود.
۳-چسباندن سریع دو سطح به یکدیگر
۴-جدا شدن از محل استفاده بدون اینکه اثری از خود به جای گذارد

تولیدی چسب