چسب برزنتی
چسب برزنتی
مارس 13, 2020
فوم پلی اتیلن گازی
فوم پلی اتیلن گازی
مارس 13, 2020

عایق الاستومری (فلکس)

عایق الاستومری (فلکس) مهمترین خصوصیات قابل توجه و بارز عایق ها، خواص حرارتی و بویژه مقاومت حرارتی عایق های الاستومری می باشد. هر چه میزان R یک عایق الاستومری (فلکس) بیشتر باشد عایق بهتری محسوب می شود. علاوه براین مشخصات دیگری وجود دارد که به کار گرفتن یک عایق الاستومری را مطلوب می سازد.

مهمترین این فاکتورها پایداری، دانسیته ، قیمت و آثار عایق الاستومری (فلکس) بر سلامتی و محیط زیست انسان ها ، همچنین میزان متصاعد شدن مواد سمی در شرایط مختلف از جمله در صورت بروز حریق می باشد. خصوصیت گرمایی، مکانیکی و شیمیایی عایق الاستومری  نیز فاکتور دیگری است که تاثیر بسزایی در میزان مطلوبیت عایق الاستومری (فلکس) دارد. عایق الاستومری یکی از اختراعات مهم در زمینه صنعت ساختمان بشمار می رود. که تمام فاکتورهای سلامت و استاندارد های مرغوبیت را یکجا دارد.

عایق الاستومری (فلکس) مجموعه چسب دانا تمامی خدمات لمینت ، چسب دار کردن ، برش ، دای کات انواع فلکس با دقت و کیفیت بالا و همچنین سفارشات به صورت رول و حلقه را نیز انجام می دهد.

عایق الاستومری (فلکس)، که برند دانا نیز این نوع عایق را تولید می‌کند، یک نوع عایق پیشرفته است که برای کاربردهای مختلف در صنایع مختلف استفاده می‌شود و از مواد اولیه با کیفیت و با استانداردهای بالا تولید می‌شود. این مواد اولیه شامل پلیمرهای الاستومری، مواد پرکننده، مواد افزودنی و عوامل اصلاح کننده می‌شوند.

ترکیب دقیق این مواد اولیه به طوری که کیفیت و عملکرد عایق را بهبود دهد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از ویژگی‌های برجسته عایق الاستومری (فلکس) برند دانا، انعطاف ‌پذیری بالا است. این ویژگی به علت استفاده از پلیمرهای الاستومری، به عایق اجازه می‌دهد تا با تحرک و انقباض ‌های سازه سازگاری داشته باشد.

این انعطاف‌پذیری بالا باعث جلوگیری از نشتی و نفوذ رطوبت به ساختمان می‌شود. همچنین عایق الاستومری (فلکس) دارای مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی است. این عایق قادر است در معرض تماس با مواد شیمیایی مختلف مانند اسیدها، قلیاها، روغن‌ها و سایر مواد شیمیایی، خواص عایقی خود را حفظ کند و از خرابی ساختمان جلوگیری کند.

عایق الاستومری (فلکس) دارای مقاومت بالا در برابر دماهای بالا است. این ویژگی به عایق این امکان را می‌دهد تا در شرایط دمایی متغیر و در برابر حرارت و سرمای شدید، عملکرد عالی را ارائه دهد و در صنایع مختلف و در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این کاربردها شامل عایق‌بندی سقف‌ها، دیوارها، سازه‌های فلزی و بتنی، انتقال رطوبت، عایق‌بندی لوله‌ها است و این محصول یک نوع عایق پیشرفته است که برای کاربردهای مختلف در صنایع مختلف استفاده می‌شود. عایق الاستومری (فلکس) از مواد اولیه با کیفیت و با استانداردهای بالا تولید می‌شود. این محصول دارای انعطاف‌پذیری بالا است که به علت استفاده از پلیمرهای الاستومری، به عایق اجازه می‌دهد تا با جنبش‌ها و انقباض‌های ساختمان سازگاری داشته باشد. این انعطاف ‌پذیری بالا باعث جلوگیری از نشتی و نفوذ رطوبت به ساختمان می‌شود.

عایق الاستومری (فلکس) همچنین دارای مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی است. این عایق می‌تواند در معرض تماس با مواد شیمیایی مختلف مانند اسیدها، قلیاها، روغن‌ها و سایر مواد شیمیایی، را حفظ کند و از خرابی ساختمان جلوگیری کند. همچنین، عایق الاستومری برند دانا دارای مقاومت بالا در برابر دماهای بالا و تغییرات دما است.

این ویژگی به عایق این امکان را می‌دهد تا در شرایط دمایی متغیر و در برابر حرارت و سرمای شدید، عملکرد عالی را ارائه دهد. همچنین کاربردهای آن شامل عایق ‌بندی سقف‌ها، دیوارها، سازه‌های فلزی و بتنی، انتقال رطوبت، عایق ‌بندی لوله‌ها، عایق ‌بندی سطوح داخلی و خارجی ساختمان‌ها، محافظت در مقابل آب و رطوبت، عایق ‌بندی در برابر حرارت و صدا و پوشش‌دهی از سطوح فلزی و بتنی می‌شود. عایق الاستومری (فلکس) به عنوان یک محصول با کیفیت و عملکرد بالا شناخته می‌شود و در صنایع مختلف مانند صنایع ساختمانی، نفت و گاز، پتروشیمی، برق و الکترونیک، خودروسازی و صنایع دریایی استفاده می‌شود.

مقاومت در برابر حرارت عایق الاستومری (فلکس)

مقاومت در برابر حرارت یکی از ویژگی‌های بسیار مهم عایق الاستومری (فلکس) است زیرا این عایق در بسیاری از کاربردها در معرض دماهای بالا قرار می‌گیرد. مثلاً در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، مخازن ذخیره سازی، کوره‌های صنعتی و سیستم‌های خنک‌کننده، دماهای بسیار بالا وجود دارد. مقاومت در برابر حرارت این محصول اجازه می ‌دهد تا در این شرایط دمایی بالا، عملکرد عالی و پایداری را حفظ کند و از نفوذ حرارت و خرابی ساختمان جلوگیری کند.

مقاومت در برابر حرارت عایق الاستومری (فلکس) نه تنها به منع نفوذ حرارت از خارج به داخل ساختمان کمک می‌کند، بلکه همچنین از حفظ خواص آن در برابر دماهای بالا اطمینان حاصل می‌کند. در صورتی که محصول بیش از حد تحت تأثیر دما قرار گیرد و خواص آن تغییر کند، ممکن است عملکرد آن کاهش یابد و نفوذ حرارت از آن عبور کند. با افزایش مقاومت در برابر حرارت، عایق الاستومری (فلکس) می‌تواند خواص عایقی خود را در طولانی‌مدت حفظ کند و عمر مفید آن را افزایش دهد.

البته دماهای بالا می‌توانند باعث خرابی ساختمان و آسیب به سازه‌ها شوند. با استفاده از این محصول که دارای مقاومت بالا در برابر حرارت است، می‌توان از خرابی و آسیب به سازه‌ها جلوگیری کرد. این محصول قادر است در برابر تغییرات دما، انقباض و انبساط سازه‌ها سازگاری داشته باشد و از تشدید تنش‌ها و تغییر شکل‌های ناخواسته جلوگیری کند.

البته در باب اهمیت مقاومت در برابر حرارت عایق الاستومری (فلکس)، باید به چند نکته توجه کرد. اول اینکه، عایق الاستومری (فلکس) به عنوان یک عایق حرارتی بسیار مؤثر شناخته می‌شود. این عایق قابلیت جلوگیری از انتقال حرارت از یک ناحیه به ناحیه دیگر را دارا است. این ویژگی مهم به دلیل کاهش نفوذ حرارت و کاهش هزینه‌های انرژی مرتبط با سیستم‌های حرارتی است.

دوم اینکه، مقاومت در برابر حرارت باعث می‌شود عایق الاستومری (فلکس) برند دانا در مقابل دماهای بالا پایدار و قابل اطمینان باشد. این ویژگی بسیار مهم است زیرا در برخی کاربردها ممکن است سطح عایق با دماهای بسیار بالا روبرو شود، مانند در سیستم‌های خنک‌کننده، کوره‌های صنعتی و فضاهایی که با حرارت شدید مواجه هستند.

سوم اینکه مقاومت در برابر حرارت به عایق الاستومری (فلکس) اجازه می دهد از تغییر شکل و خرابی ساختمان جلوگیری کند. این ویژگی مهم به دلیل حفظ استحکام سازه‌ها و ایمنی آن ها است و چهارم، عایق الاستومری (فلکس) با مقاومت در برابر حرارت، از پدیده ‌های نامطلوبی مانند انقباض و انبساط غیر مطلوب در سازه‌ها جلوگیری می‌کند.

این ویژگی مهم برای حفظ استحکام و طول عمر سازه‌ها است. بنابراین، مقاومت در برابر حرارت در این محصول بسیار حائز اهمیت است. این ویژگی باعث می‌شود که عایق الاستومری (فلکس) در برابر دماهای بالا پایدار و قابل اطمینان باشد، خواص عایقی خود را حفظ کند و از خرابی ساختمان و آسیب به سازه‌ها جلوگیری کند.

تولیدی چسب